Επίσκεψη στο Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Πατρών

<strong>Επίσκεψη στο Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Πατρών</strong>

Ο όμιλος επαγγελματικού προσανατολισμού και Συμβουλευτικής προγραμμάτισε και πραγματοποίησε δύο επισκέψεις στις 22-12-2022 και 12-01-2023 στο Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Πατρών για τους μαθητές της Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου.  Αρχικά οι μαθητές ενημερώθηκαν για τις σπουδές και τις επαγγελματικές διεξόδους από την κ. Ντεϊμεντέ ενώ στη συνέχεια παρακολούθησαν μία παρουσίαση σχετικά με τις βάσεις-οξέα-άλατα καθώς και αντίστοιχα πειράματα από την κ. Κουλούρη και φοιτητές του τμήματος και συμμετείχαν σε εργαστήριο.  Να ευχαριστήσουμε θερμά όλους και όλες που συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της συγκεκριμένης δράσης – επίσκεψης και ιδιαιτέρως τον πρόεδρο του Τμήματος Χημείας, κ. Θεοχάρη Α., που αποδέχτηκε την πρότασή μας και βοήθησε στην υλοποίησή της.