<strong>Βράβευση μαθητών του ΠΓΠΠ που διακρίθηκαν σε διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.</strong>

Ολοκληρώθηκε η τελετή βράβευσης των μαθητών και μαθητριών του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών οι οποίοι/ες διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς «Θαλής» και «Ευκλείδης» 2023-2024 της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Ξενοδοχείου My Way (Όθωνος-Αμαλίας 16), την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 11:00 π.μ. Στην εκδήλωση, κεντρικός ομιλητής ήταν o κ. Γεώργιος Δάσιος, Ομότιμος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Πατρών και αντεπιστέλλον μέλος της Ακαδημίας Αθηνών.

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση παρακολουθήσαμε τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας να παραλαμβάνουν τους επαίνους συμμετοχής τους. Συγχαίρουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις διακρίσεις τους αλλά και την απλή συμμετοχή τους στους μαθηματικούς αυτους διαγωνισμούς

Συγχαρητήρια αξίζουν, τέλος, και στους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών αυτών για την στήριξη και την ενθάρρυνσή τους!

Διακριθέντες Διαγωνισμού  “Ο Ευκλείδης” Και “Ο Θαλής”

Β Γυμνασίου

Μπαλάφα Γεωργία-Μαρία

Στεργίου Δημήτρης