Θερμά Συλλυπητήρια

Με βαθιά θλίψη  ο Σύλλογος Διδασκόντων του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών πληροφορήθηκε τον θάνατο του εκλεκτού συναδέλφου εκπαιδευτικού Θεόδωρου Μπίρμπα, καθηγητή Πληροφορικής, τέως Σχολικού Συμβούλου και Περιφερειακού Διευθυντή  Εκπαίδευσης. Ο κ. Μπίρμπας, ο αγαπητός σε όλους μας Θεόδωρος, υπηρέτησε για πολλά χρόνια στο Σχολείο, από όπου και συνέχισε ως Σχολικός Σύμβουλος και Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης. Είχε αμέριστη αγάπη για τα παιδιά, δίδασκε με πάθος και εκτελούσε τα καθήκοντά του με υψηλό αίσθημα ευθύνης, ενώ πάντοτε ήταν αλληλέγγυος στους συναδέλφους, πρόθυμος να βοηθήσει και να συμπαρασταθεί όπου χρειαζόταν. Οι συνάδελφοί του στο Πειραματικό Γυμνάσιο του Πανεπιστημίου Πατρών θα τον θυμούνται πάντοτε με αγάπη, χαμογελαστό και γεμάτο καλοσύνη. Ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών εκφράζει  τα θερμά του συλλυπητήριά στην αγαπημένη του σύζυγο και εκλεκτή συνάδελφο κ. Μαριάνθη Κοταδάκη καθώς και στα παιδιά του, αποφοίτους του Σχολείου μας, και αποφάσισε την κατάθεση χρηματικού ποσού για κοινωφελή σκοπό στην μνήμη του.