Θερμά Συλλυπητήρια

Με βαθιά θλίψη  ο Σύλλογος Διδασκόντων του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών πληροφορήθηκε τον θάνατο της εκλεκτής συνταξιούχου συναδέλφου εκπαιδευτικού Ευγενίας Μούγιου, καθηγήτριας Οικιακής Οικονομίας. Η κ. Μούγιου, η αγαπητή σε όλους Ευγενία, υπηρέτησε για πολλά χρόνια στο Σχολείο, από όπου και συνταξιοδοτήθηκε ως αναπληρώτρια Διευθύντρια. Είχε αμέριστη αγάπη για τα παιδιά, δίδασκε με πάθος και εκτελούσε τα καθήκοντά της με υψηλό αίσθημα ευθύνης, ενώ πάντοτε ήταν αλληλέγγυα στους συναδέλφους της, έτοιμη να βοηθήσει και να συμπαρασταθεί όπου χρειαζόταν. Οι συνάδελφοί της στο Πειραματικό Γυμνάσιο του Πανεπιστημίου Πατρών θα την θυμούνται πάντοτε με αγάπη, χαμογελαστή και γεμάτη ζωή, αφού και μετά την συνταξιοδότησή της δεν έπαυε να επισκέπτεται το σχολείο και να ενδιαφέρεται για την πορεία του.Ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών εκφράζει  τα θερμά του συλλυπητήριά στην οικογένειά της και αποφάσισε την κατάθεση στεφάνου στην μνήμη της.